KKK

KKK-Kordama Kippuvad Küsimused

Kas Ronimisministeeriumis saavad ka algajad ronida?

Otse loomulikult! Ronimisministeerium on Eesti esimene eraldiseisev ronimiskeskus, mis pakub sportlikku meelelahutust kõigile – lastest pensionärideni. Meie juures on mitmekesised ronimisvõimalused nii algajatele kui ka edasijõudnutele.

Boulderingiga on võimalik alustada iseseisvalt, tutvudes ohutusreeglitega. Ronimisministeerium korraldab igakuiselt ka algajate töötubasid, kus alaga saab tutvuda juhendaja käe all. Vaata lähemalt kalendrist.

Teisipäeviti on saalis juhendaja algajatele alates 19.00 – 21.00, kes aitab jõukohaste radade leidmisega ning selgitab lisaks ohutusele saali süsteemi.

Köiega ronimine eeldab Tallinna Kaljuronimisklubi poolt väljastatud ronimiskaardi olemasolu või vastavate oskuste demonstreerimist kohapeal. Oma julgestusoskusi saab näidata Ronimisministeeriumi meeskonnale eraldi kokkulepitud ajal või elavas järjekorrast juhul, kui admin ei ole teiste klientidega hõivatud (tavaklientid on eelisjärjekorras).


Kas Ronimisministeeriumi saab tulla ka üksi, ilma partnerita?

Kindlasti! Ronimisministeerium on peamiselt bouldering-ronimiseks ehitatud, ehk valdav osa seintest on kuni 4 m kõrgused ning julgestaja rollis on 30 cm paksune spetsiaalne ronimismatt. Seinal ronitakse üksi, aga oht leida ronijate seast uusi sõpru, kes sama ronimisprobleemi kallal punnitavad on päris suur. Olenemata sellest, kas sa tuled üksi või mitte.

Kas Ronimisministeeriumisse saab tulla ka lastega? Miks on rakendatud ajapiirang alla 12 aastastele?

Kindlasti on lapsed oodatud ronima. Ühe täiskasvanuga võib kaasas olla kuni kaks alla 12 aastat last.  Alla 12-a lapsed (va. trennilapsed) võivad saalis viibida kuni kella 18ni.

Reegel, et alla 12a lapsed võivad olla saalis kuni 18.00 on kehtestatud turvalisuse tagamiseks. Peale kella 18 on meil saalis palju täiskasvanuid ronijaid ja kogemus on näidanud, et osad lastevanemad ei liigu saalis oma lapse kõrval, vaid lasevad meeldetuletustest hoolimata lapse liikuda ohjeldamatult, mis on ohtlik ja segab teiste ronijate trenni. Keegi ei taha näha ja veel vähem olla osaline õnnetuses, kus laps jääb kukkuva ronija alla. Reegel kehtib kõigil – ainuke erand on lapsed, kes osalevad või on osalenud Ronimisakadeemia laste trennides, sest neid on treenerid pikemat koolitanud kuidas saalis ohutult liikuda.


Kas Ronimisministeeriumis saab köiega ronida?

Ronimiskeskuse peale on 7 kuni 6 meetrist ronimisrada, mida julgestatakse köitega. Ronimisministeerium on ehitatud bouldering-ronimiseks, ehk valdav osa seintest on kuni 4 m kõrgused ning julgestuseks on 30 cm paks, spetsiaalne ronimismatt. Viis rada on ülaltjulgestusega, kaheksa altjulgestusega ronimiseks.


Kuidas riietuda?

Ronima tulles soovitame selga panna mugavad riided. Alguses on lihtne põlvi ära lüüa, seega püksid võiksid põlved ära katta.


Mis jalanõusid vaja on?

Ronimiseks on spetsiaalsed ronimissussid, mis on kitsama nina ning hästihaarduva tallaga. Ronimissusse saab esialgu laenata Ronimisministeeriumist. Juhul, kui soovid tulla ronima oma sisejalanõudega, eelista tenniseid! Ronimine oma jalanõudega on lubatud pärast Ronimisministeeriumi meeskonna poolt tehtud puhtuse kontrolli. Paljajalu ronimine ei ole lubatud enda ohutuse ning hügieeni huvides.


Millist ronimisvarustust alguses vaja läheb?

Bouldering-ronimiseks on vaja vaid ronimissusse (hind al. 40€) ning erinevates kohtades ronides tuleb kasuks omada magneesiumi kotti (hind al. 15€), võib ka vedelat magneesiumit (hind al. 10€) kasutada. Kui on soov lisaks boulderingile ka köiega julgestatud kõrget seina ronida, siis on vajalik ka ronimisvöö (hind al. 50€), julgestusvahend (hind al.15€), karabiin (hind al. 12€). Ronimisministeeriumis on võimalik rentida nii ronimisvööd kui ka -susse. Lisaks korraldame aeg- ajalt sussidele grupiostusid otse tootjalt.


Kas Ronimisministeeriumis on võimalik organiseerida üritusi?

Loomulikult! Lisainfo leiad siit.


Minule tavalahtiolekuajad ei sobi, aga tahaksin siiski käia ronimas.

Pakume võimalust külastada Ronimisministeeriumi 24/7.


Jäin haigeks/sain vigastuse, kas saan enda liikmekaarti pikendada või ajutiselt peatada?

10x, kuu-, 3kuu-, 6-kuu ja aastakaarti on haiguse puhul võimalik pikendada arstitõendi esitamisel, treeningvõimetus vähemalt 2 nädalat.
Teavitada koheselt vigastuse või haiguse ilmnemisel. Alla 2 nädalaste pauside puhul kaarti ei pikendata ega kui teavitus tuli pärast kaardi kehtivust.

Lisaks saavad 1vv 3 kuu-, 6-kuu ja aastakaardi (24/7 liikmed) omanikud võtta treeningpuhkust. 1 ja 3-kuu omanikud 2 nädalat, 6-kuu kaardi omanikud 1 kalendrikuu ja 12-kuu omad 2 kalendrikuud (ehk vastavalt 30 ja 60 päeva), juhul kui puhkus on võetud välja ühe korraga. Kui soovite võtta puhkust välja osade kaupa siis saab seda teha täisnädalate kaupa (min 1 nädal) ning sellisel juhul on päevade arv kokku vastavalt 28 või 56 päeva.

Ajaks, mil liikmekaart on peatatud (pole aktiivne), kuid tullakse siiski trenni (nt sai varem terveks vms) tuleb tasuda ühekordse pileti tasu.